دات نت نیوک
 • قوانین مربوط به فروشندگان
 • شرایط استفاده
 1. معرفی خدمات آگهی و فروشگاهی شبکه تجاری بازاریاب

  تمامی صاحبین مشاغل از فروشندگان خرد تا تولیدکنندگان، واردکنندگان و عرضه‌کنندگان عمده فروش، می‌توانند به صورت رایگان در بازاریاب عضو شوند و محصولات خود را به صورت مستقیم به نام و نشان خود عرضه نمایند. دو روش اصلی برای آغاز فعالیت بازاریابی و فروش در بازاریاب وجود دارد:

  ۱. روش آگهی رایگان: این نوع آگهی همچون یک فروشگاه آنلاین است و شما می‌تواند کالا و خدمات خود را با قیمت و شرایط فروشی که تعیین می‌کنید، در بازاریاب معرفی نمایید ولی امکان فروش آنلاین و دریافت وجه از خریدار را نخواهید داشت. مشتریان محصولات برای خرید کالا و خدمات، باید با شما تماس بگیرند و به روش سنتی از شما به صورت مستقیم خرید کنند. عملا شما با این روش آگهی فروش محصولات خود را با جزئیات کامل در حد یک فروشگاه ثبت و منتشر می‌نمایید.

  ۲. روش وب مارک: این فناوری جدید که برای نخستینن بار در جهان توسط شرکت بازاریاب تجارت فردا (سهامی خاص) معرفی شده است، به شما این امکان را می‌دهد که فروشگاه آنلاین و اختصاصی خود را راه‌اندازی نمایید و تمام محصولات خود را در فروشگاهی با دامنه (Domain) خود به نمایش بگذارید و در عین حال همزمان تبلیغات و بازاریابی محصولات خود را آغاز کنید. در این حالت در صورتی که نماد اعتماد فروشگاه خود را دریافت نمایید، اجازه فروش اینترنتی در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب را نیز خواهید داشت و به صورت مستقیم امکان دریافت وجوه نقد پس از خرید مشتریان را به دست می‌آورید.این فروش به صورت مستقیم انجام می‌شود و بازاریاب دخالتی در کم و کیف فروش شما ندارد. وب مارک به دو روش در اختیار شما قرار می‌گیرد:

  • وب مارک رایگان:

   در این روش، تنها چند دقیقه پس از ثبت سفارش وب مارک، بازاریاب یک وب سایت فروشگاهی بسیار پیشرفته و متصل به شبکه تجاری بازاریاب به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد تا با استفاده از امکانات بی‌نظیر آن بتوانید تمام محصولات فروشگاه خود را که در بانک اطلاعاتی بازاریاب به صورت دقیق و کامل همراه با مشخصات فنی و تصاویر با کیفیت و گاهی سه بعدی ذخیره شده است، تنها با چند کلیک به وب مارک خود اضافه نمایید و طی چند دقیقه فروشگاه خود را با هزاران کالا تکمیل نمایید! در حالت معمول این کار ماه‌ّا و گاهی چند سال زمان می‌برد. پس از این مرحله، می‌توانید اقدام به قیمت‌گذاری کالا و خدمات و تعیین شرایط فروش آن‌ها نمایید. توجه داشته باشید که از تاریخ راه‌اندازی وب مارک رایگان، سه ماه فرصت دارید تا برای فروش آنلاین محصولات خود در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب، نماد اعتماد الکترونیک خود را با کمک ما از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت نمایید. در غیر این صورت وب‌مارک شما از حالت رایگان به حالت اشتراکی تبدیل می‌شود. در غیر این صورت پس از سه ماه وب مارک شما از روی شبکه تجاری بازاریاب به صورت خودکار حذف می‌شود. بازاریاب تلاش می‌کند تا با تبلیغات گسترده محصولات شما را به جامعه معرفی کرده و به فروش برساند. برای این منظور در وب مارک شما ابزاری برای تعیین درصد بازاریابی هر محصول برای بازاریاب وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که برای هر دسته‌بندی یا گروه کالایی یا برند و یا هر محصول، درصد بازاریابی جداگانه مورد نظر خود را برای فروش هر محصول تعیین نمایید. در صورتی که هر محصول چه در وب مارک شما و چه در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب فروخته شود و هزینه آن توسط شما از مشتری دریافت شود، درصدی که برای بازاریابی آن محصول تعیین کرده بودید به صورت ماهانه از طرف شما به بازاریاب قابل پرداخت خواهد بود.

  • وب مارک اشتراکی:

   این روش نیز مشابه وب مارک‌های رایگان است، با این تفاوت که در صورت عدم تمایل شما به پرداخت درصد بازاریابی در وب مارک اختاصی خود، می‌توانید با پرداخت هزینه راه‌اندازی وب مارک و همچنین حق اشتراک سالانه از پرداخت درصد بازاریابی در وب مارک خود معاف شوید. در این حالت تنها برای فروش‌هایی که در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب انجام می‌شود، درصد بازاریابی در پایان هر ماه توسط شما تسویه حساب می‌شود. در هر دو نوع وب مارک معرفی شده، فروش شما به صورت مستقیم انجام می‌شود و بازاریاب هیچ‌گونه دخالتی در خرید و فروش نمی‌کند و صرفا به معرفی کالا و خدمات شما می‌پردازد. شما مطابق تعهدی که هنگا دریافت نماد اعتماد الکترونیک دارید، مسئول رسدیگی به سفارشات خود هستید. قیمت و موجودی محصولات شما به صورت مستقیم توسط شما و در پنل مدیریتی وب مارک اختصاصی شما مدیریت می‌شود و صورت‌حسابی را که خریدار هنگام خرید محصولات در بازاریاب یا وب مارک شما دریافت می‌کند، مستقیم از طرف وب مارک شما صادر می‌شود و بازاریاب صرفا تنها پلی است بین وب مارک شما و جامعه برای رونق اقتصادی و شکوفایی اقتصاد کشور. این خدمات برای خریداران نیز فرصت بی‌نظیری است تا خرید مستقیم با بهترین قیمت و بهترین شرایط از نزدیک‌ترین فروشنده ایجاد نماید.

 2. شرایط استفاده از وب مارک رایگان

  • توجه داشته باشید تنها در صورتی می‌توانید از وب مارک رایگان استفاده نمایید که حداکثر طی سه ماه نخست پس از راه اندازی وب مارک، نماد اعتماد فروشگاه آنلاین خود را دریافت کرده باشید. بازاریاب به سادگی در انجام این کار راهنمای شما خواهد بود تا تنها طی چند روز کاری آن را دریافت نمایید.
  • توجه داشته باشید که همیشه باید محصولاتی برای فروش داشته باشد. این محصولات باید قیمت‌گذاری شده و موجود برای فروش باشند و حداکثر هر سه ماه یک بار اطلاعات آن همچون قیمت و موجودی باید به روز رسانی شوند.
  • در صورتی که شرایط بالا را رعایت نکنید، وب مارک شما به صورت خودکار معلق شده و ادامه فعالیت آن صرفا با پرداخت حق اشتراک امکان‌پذیر می‌باشد.
 3. تایید و آغاز فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در شبکه تجاری بازاریاب

  پس از ثبت درخواست وب مارک یا آگهی توسط شما، بازاریاب با تایید ایمیل، تلفن ثابت و تلفن همراه فروشنده، دسترسی لازم برای انتشار محصولات و معرفی برند ایشان را در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب می‌دهد. این کار سوء استفاده افراد سودجو را به حداقل می‌رساند. کارشناسان فروش ما برای تایید این اطلاعات، با شماره‌های ثبت شده توسط شما تماس خواهند گرفت و اجازه انتشار را خواهند داد. پس از این مرحله برای تایید نشانی وب مارک شما، با ارسال یک پاکت حاوی یک کد رمز و یک برچسب تبلیغات وب مارک شما، که یک QR Code به آدرس اینترنتی شما در بازاریاب است را برای تایید محل فیزیکی شما ارسال می‌نماید. پس از دریافت پاکت، با تلفن‌های بازاریاب تماس گرفته و برای تایید محل خود، کد رمز داخل آن را برای کارشناسان ما بخوانید. در صورت صحت کد اعلامی آدرس شما نیز تایید می‌شود. از برچسب دریافتی می‌توانید برای تبلیغ وب مارک خود استفاده کرده و آن را در محل دلخواه بچسبانید.

 4. قبول مسئولیت و تعهدات فروشندگان در بازاریاب

  تمامی مالکین وب مارک و صاحبین آگهی در بازاریاب پذیرفته‌اند که به قوانین تجارت، قوانین تجارت الکترونیک کشور و قوانین بازاریاب که در همین دامنه اینترنتی (bazaryab.com) منتشر می‌شود احترام بگذارند و به دقت به آن عمل کنند و در صورتی که از این قوانین تخطی کنند، مسئولیت آن را می‌پذیرند و در صورت بروز خسارت آن را جبران نمایند. مالکین آگهی و وب مارک که از طریق خدمات بازاریابی شرکت بازاریاب تجارت فردا (سهامی خاص) اقدام به معرفی و فروش محصلات خود می‌نمایند، متعهد و پاسخگوی خریداران کالا و خدمات خود هستند و بازاریاب هیچ نقشی در کم و کیف معاملات انجام شده ندارد و در صورت بروز هر گونه مشکل در روند انجام معامله بازاریاب با تعهدی که به خریداران کالا و خدمات دارد تلاش می‌کند که از حقوق مشتریان خود دفاع کرده تا حقوق ایشان با حفظ منافع بر حق فروشنده ضایع نشود.

 5. امکانات فروشگاه‌های طلایی و معامله با آن‌ها

  فروشگاه‌های رایگان می‌توانند با ارتقاء فروشگاه خود به فروشگاه‌های طلایی علاوه بر امکانات پنل فروشگاهی که داشتند، امکان معاملات آنلاین را نیز در مرکز خرید ایترنتی بازاریاب به دست آورند. علاوه بر این یک وب سایت اختصاصی بسیار پیشرفته و مدرن با تمام امکانات فروشگاهی و غیر فروشگاهی به صورت رایگان به ایشان هدیه داده می‌شود.
  فروشگاه‌های طلایی بازاریاب با نشان طلایی در فهریست فروشندگان یک کالا و در ابتدای فهرست به صورت کاملا مشخص قرار می‌گیرند. این نشان به معنای اعتبار آن فروشگاه نزد بازاریاب است. چرا که فروشگاه‌های طلایی مرکز خرید اینترنتی بازاریاب، دارای مجوز نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران هستند. لذا امکان خرید و فروش اینترنتی و دریافت وجه نقد از طریق درگاه اینترنتی از خریداران خود را دارند.

 6. روش نمایش آگهی در بازاریاب

  از آنجایی که آگهی‌دهندگان امکان فروش در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب را ندارند و تنها می‌توانند محصولات خود را با جزئیات کامل معرفی و آگهی کنند لذا صاحبین آگهی پذیرفته‌اند که بازاریاب این موضوع را هنگام برقراری تماس خریداران با فروشنده به ایشان یادآوری کند که ایشان از بازاریاب خرید نمی‌کنند بازاریاب صرفا آهی را منتشر کرده است و برای انجام معامله با صاحب آگهی مسئولیتی به عهده بازاریاب نیست و پیش از پرداخت پول به صاحب آگهی از سلامت و کم و کیف کالا و خدماتی که از او دریافت می‌کنند اطمینان حاصل نمایند. در شرایطی که یک محصول هم توسط صاحبین آگهی و هم توسط مالکین وب مارک عرضه شده است، حق تقدم با وب مارک است و در فهرست فروشندگان آن محصول بالاتر از آگهی‌دهنده نمایش داده می‌شود.

 7. روش معرفی وب مارک‌ها در بازاریاب

  هنگامی که خریدار محصولی را برای خرید انتخاب کرده و فهرست فروشندگان آن محصول را ملاحظه می‌نماید، ابتدا وب مارک‌ها بر اساس فرمول امتیازدهی خاصی که سیستم بر اساس امتیازدهی گذشته خریداران، زمان به روز رسانی قیمت کالا (میزان فعالیت فروشنده در فروشگاه)، میزان درصد بازاریابی، تعداد فروش انجام شده توسط فروشنده، تعداد بازدید و محبوبیت کالاهای فروشنده، تعداد کالاهایی که در بازاریاب برای فروش گذاشته است و ... رتبه بندی شده و فهرست فروشنده در رتبه بالاتر یا پایین‌تر قرار می‌گیرد. بدیهی است که تمام وب مارک‌ها بالاتر از آگهی‌ها نمایش داده می‌شوند چون خریداران بازاریاب امکان خرید مستقیم از ایشان را دارند.

 8. تعهدات فروشنده در درج قیمت و موجودی محصولات

  از آنجایی که وب مارک‌ها بازاریاب امکان بی نظیر افزودن محصولات خود را از بین صدها هزار محصول موجود در فهرست محصلات بازاریاب را دارند می‌توانند به سرعت و در کمترین زمان ممکن فروشگاه خود را راه‌اندازی نمایند و تنها با افزودن قیمت کالای خود را برای فروش موجود کرده تا خریداران اقدام به خرید نمایند. لذا مسئولیت موجودی و قیمت کالا به عهده فروشندگان است و بازاریاب به عنوان یک مرکز خرید بستری برای جذب خریدارن فراهم آورده تا فروشندگان به درستی به فروش دست یابند.

 9. فروشندگان پذیرفته‌اند که در صورت بروز مشکل به دلیل عدم تطابق اطلاعاتی که در سایت بازاریاب ثبت کرده‌اند با آم چه که به خریدار فروخته‌اند به طور مستقیم مسئول هستند و باید به سرعت مشکل را رفع کرده و رضایت خریدار را جلب نمایند. در غیر این صورت و در صورت ثبت شکایت از سوی خریداران، بازاریاب امتیاز منفی به فروشنده خواهد داد.
 10. در صورتی که به دلیل افزایش شکایات خریداران از یک فروشگاه امتیازهای منفی فروشگاهی از استاندارد بازاریاب فراتر برود، فروشنده می‌پذیر که بازاریاب به صورت یک جانبه فروشگاه او را تعلیق نماید تا به شکایات رسیدگی شده و مشکلات به طور کامل رفع شوند.
 11. فروشگاه‌های بازاریاب پذیرفته‌اند که در صورتی که بازاریاب تشخیص دهد که از سوی آن فروشگاه متحمل ضرر و زیان می‌شود اجازه قطع همکاری یا تعلیق آن و جبران خسارت را دارد.
 12. فروشندگان با اطلاع از روش ترتیب نمایش در فهرست فروشندگان پذیرفته‌اند که علاوه بر امتیازاتی که از خریداران دریافت می‌کنند و رتبه آن‌ها را افزایش یا کاهش می‌دهد میزان درصد کارمزدی که برای تبلیغات و بازاریابی وب‌سایت بازاریاب تعیین می کنند نیز در ترتیب نمایش فهرست فروشندگان و جایگاه آن‌ها در آن فهرست موثر است.
 13. فروشندگاه کالا باید قوانین مربوط به تجارت الکترونیک و نیز قوانین مربوط به روال ارسال و شرایط بازگرداندن کالا را به دقت رعایت کرده و اجرا نمایند. بدیهی است تخطی در اجرای قوانین منجر به تعلیق همکاری توسط «بازاریاب» تا زمان رفع مشکل به وجود آمده خواهد شد.

سایر قوانین عمومی حاکم بر تمام معاملات بازاریاب....