دات نت نیوک
فهرست محصولات فروشگاه
 1. عضویت در وب سایت Bazaryab.com به معنی پذیرش قوانین آن است!

  وب سایت و اپلیکیشن بازاریاب به نشانی Bazaryab.com یک بستر تجارت الکترونیک است که برای بازاریابی محصولات فروشندگان مختلف در سراسر کشور طراحی شده است. کاربرانی که به عنوان فروشنده در بازاریاب عضو هستند با آگاهی و پذیرش قوانین فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. همچنین یک قرارداد کتبی برای شما ارسال می‌شود که شرایط همکاری به صورت مکتوب در آن درج شده است که پس از امضاء نسخ قرارداد یک نسخه در اختیار شما قرار داده می‌شود.

 2. معرفی وب مارک، پنل فروشگاهی و خدمات آگهی با امکانات ویژه!

  تمامی صاحبین مشاغل از فروشندگان خرد تا تولیدکنندگان، واردکنندگان و عرضه‌کنندگان عمده فروش، می‌توانند به صورت رایگان در بازاریاب عضو شوند و محصولات خود را به صورت مستقیم به نام و نشان خود عرضه نمایند. بازاریاب با هدف عرضه مستقیم کالا از تولید و عرضه به دست مصرف‌کنندگان نهایی دو روش اصلی برای آغاز فعالیت بازاریابی و فروش در بازاریاب پیش‌بینی و عرضه کرده است:

  ۱. روش پنل فروشگاهی یا آگهی با شرایط ویژه: این نوع از خدمات بازاریابی و فروش با در اختیار گرفتن یک پنل مدیریت فروشگاهی آغاز می‌شود که مالکین بنگاه‌های اقتصادی و فروشندگان می‌توانند محصولات خود را به دو روش معرفی نمایند. روش نخست صرفا برای نمایش آگهی است و امکان تماس برای خرید محصولات شما به صورت غیر الکترونیکی توسط خریداران وجود دارد. در روش دوم امکان فروش آنلاین محصولات از طریق زیرساخت‌های تجارت الکترونیک که به واسطه وب سایت و اپلیکیشن بازاریاب ایجاد شده است می‌توانید کالا و خدمات خود را با قیمت و شرایط فروشی که خود تعیین می‌کنید به صورت آنلاین و با عقد قرارداد به فروش برسانید.

  ۲. روش راه‌اندازی وب مارک: این فناوری جدید که برای نخستینن بار در جهان توسط شرکت بازاریاب تجارت فردا (سهامی خاص) معرفی شده است، به شما این امکان را می‌دهد که فروشگاه آنلاین و اختصاصی خود را راه‌اندازی نمایید و تمام محصولات خود را در فروشگاهی با دامنه (Domain) خود به نمایش بگذارید و در عین حال همزمان تبلیغات و بازاریابی محصولات خود را آغاز کنید. در این حالت که مشابه حالت دوم از روش اول است علاوه بر این که در وب سایت و اپلیکیشن بازاریاب محصول شما بازاریابی شده و به فروش می‌رسد یک نسخه از این اطلاعات هم در وب سایتی فروشگاهی متصل به این شبکه بازاریابی (وب مارک) با نام و دامنه خودتان ارائه می‌شود. در این شرایط در صورتی که نماد اعتماد فروشگاه خود را دریافت نمایید، اجازه فروش اینترنتی در وب مارک خود را نیز خواهید داشت. و می‌توانید به صورت مستقیم امکان دریافت وجوه نقد خریداران را هنگام فروش کالا داشته باشید. وب مارک به دو روش در اختیار شما قرار می‌گیرد:

  • وب مارک رایگان:

   در این روش، تنها چند دقیقه پس از ثبت سفارش وب مارک، بازاریاب یک وب سایت فروشگاهی پیشرفته و متصل به شبکه تجاری بازاریاب به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد تا با استفاده از امکانات بی‌نظیر آن بتوانید تمام محصولات فروشگاه خود را که در بانک اطلاعاتی بازاریاب به صورت دقیق و کامل همراه با مشخصات فنی و تصاویر با کیفیت و گاهی سه بعدی ذخیره شده است، تنها با چند کلیک به وب مارک خود اضافه نمایید و طی چند دقیقه فروشگاه خود را با هزاران کالا برای آغاز فعالیت آماده نمایید! پس از این مرحله، می‌توانید اقدام به قیمت‌گذاری کالا و خدمات و تعیین شرایط فروش آن‌ها نمایید. توجه داشته باشید بر اساس قراردادی که پس از راه‌اندازی وب‌مارک برای شما ارسال می‌شود فروش شما از طریق وب سایت و اپلیکیشن موبایل بازاریاب آغاز می‌شود. ولی برای این که بتوانید در وب مارک خود نیز به فروش برسید حداکثر تا سه ماه فرصت دارید برای وب مارک خود نماد اعتماد الکترونیک دریافت نمایید. در غیر این صورت باید از وب‌مارک اشتراکی برای ادامه همکاری استفاده نمایید تا سایت خود را از دست ندهید. بازاریاب تلاش می‌کند تا با تبلیغات گسترده محصولات شما را به جامعه معرفی کرده و به فروش برساند. برای این منظور در وب مارک شما ابزاری برای تعیین درصد بازاریابی هر محصول برای بازاریاب وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که برای هر دسته‌بندی یا گروه کالایی یا برند و یا هر محصول، درصد بازاریابی جداگانه مورد نظر خود را برای فروش هر محصول تعیین نمایید. در صورتی که هر محصول چه در وب مارک شما و چه در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب فروخته شود و هزینه آن توسط شما از مشتری دریافت شود، درصدی که برای بازاریابی آن محصول تعیین کرده بودید به صورت ماهانه از طرف شما به بازاریاب قابل پرداخت خواهد بود.

  • وب مارک اشتراکی:

   این روش نیز مشابه وب مارک‌های رایگان است، با این تفاوت که در صورت عدم تمایل شما به پرداخت درصد بازاریابی در وب مارک اختصاصی خود، می‌توانید با پرداخت هزینه راه‌اندازی وب مارک و همچنین حق اشتراک سالانه از پرداخت درصد بازاریابی در وب مارک خود معاف شوید. در این حالت تنها برای فروش‌هایی که در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب انجام می‌شود، درصد بازاریابی در پایان هر ماه توسط شما تسویه حساب می‌شود. در هر دو نوع وب مارک معرفی شده، فروش شما به صورت مستقیم انجام می‌شود و بازاریاب هیچ‌گونه دخالتی در خرید و فروش نمی‌کند و صرفا به معرفی کالا و خدمات شما می‌پردازد. شما مطابق تعهدی که هنگا دریافت نماد اعتماد الکترونیک دارید، مسئول رسدیگی به سفارشات خود هستید. قیمت و موجودی محصولات شما به صورت مستقیم توسط شما و در پنل مدیریتی وب مارک اختصاصی شما مدیریت می‌شود و صورت‌حسابی را که خریدار هنگام خرید محصولات در بازاریاب یا وب مارک شما دریافت می‌کند، مستقیم از طرف وب مارک شما صادر می‌شود و بازاریاب صرفا تنها پلی است بین وب مارک شما و جامعه برای رونق اقتصادی و شکوفایی اقتصاد کشور. این خدمات برای خریداران نیز فرصت بی‌نظیری است تا خرید مستقیم با بهترین قیمت و بهترین شرایط از نزدیک‌ترین فروشنده ایجاد نماید.

 3. شرایط استفاده از وب مارک

  • توجه داشته باشید تنها در صورتی می‌توانید از وب مارک استفاده نمایید که حداکثر طی سه ماه نخست پس از راه اندازی وب مارک، نماد اعتماد فروشگاه آنلاین خود را دریافت کرده باشید. بازاریاب به سادگی در انجام این کار راهنمای شما خواهد بود تا تنها طی چند روز کاری آن را دریافت نمایید.
  • توجه داشته باشید که همیشه باید محصولاتی برای فروش داشته باشد. این محصولات باید قیمت‌گذاری شده و موجود برای فروش باشند و حداکثر هر سه ماه یک بار اطلاعات آن همچون قیمت و موجودی باید به روز رسانی شوند. در صورتی که طی شش ماه نخست راه‌اندازی وب‌مارک مجموع حق‌الزحمه درصد بازاریابی حاصل از فروش شما به مبلغ خرید وب مارک اشتراکی نرسیده باشد پرداخت این مبلغ برای ادامه فعالیت الزامی است.
  • در صورتی که شرایط بالا را رعایت نکرده باشید، وب مارک شما به صورت خودکار معلق شده و ادامه فعالیت آن صرفا با پرداخت حق اشتراک امکان‌پذیر می‌باشد.
  • تایید فروشنده برای اقدام «بازاریاب» به بازاریابی برای فروش کالاهای فروشنده از طریق نمایش و ارائه محصولات در وب سایت و اپلیکیشن موبایل و تبلت بازاریاب و سایر روش‌های تجارت الکترونیک به نشانی www.bazaryab.com.
 4. تایید و آغاز فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در شبکه تجاری بازاریاب

  پس از ثبت درخواست وب مارک یا پنل فروشگاهی توسط شما، بازاریاب با تایید ایمیل، تلفن ثابت و تلفن همراه فروشنده، دسترسی لازم برای انتشار محصولات و معرفی برند ایشان را در وب‌سایت و اپلیکیشن بازاریاب می‌دهد ولی تا زمان عقد قرارداد امکان فروش اینترنتی به واسطه زیرساخت فروش آنلاین برای فروشنده فعال نخواهد بود و خریداران تنها همچون مشاهده یک آگهی اطلاعات فروشنده را برای خرید غیر آنلاین مشاهده خواهند کرد. پس از تایید و امضاء‌قرارداد یک نسخه از آن همراه با یک برچسب تبلیغاتی مخصوص نصب روی شیشه که در آن وب مارک شما، با درج یک QR Code معرفی شده است ارسال می‌شود.

 5. تغییر نشانی یا تلفن‌های محل فروشگاه

  در صورت تغییر نشانی یا شماره‌های تماس و یا حتی نام فروشگاه که در پنل مدیریت فروشگاه در قسمت تنظیمات فروشگاه قابل ویرایش است، تا زمان تایید مجدد بازاریابی و فروش اینترنتی شما متوقف می‌شود. برای تایید آن هر گونه تغییر در نشانی و تلفن‌های تماس و اقامتگاه باید به صورت کتبی به اطلاع طرف دیگر برسد. ارسال هرگونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی‌ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می‌شود.

 6. حق‌الزحمه بازاریابی

  • حق‌الزحمه بازاریاب معادل ریالی در صدی معین از قیمت فروش همان کالا در سایت بازاریاب یا وب‌مارک فروشنده است. حق‌الزحمه پیش از احتساب مالیات بر ارزش افزوده کالا محاسبه می‌گردد.
  • درصد حق الزحمه بر اساس دسته‌بندی‌ها، گروه‌های کالایی، برند و محصولات آن از طریق پنل مدیریت محصولات در فروشگاه آنلاین که توسط فروشنده تعیین شده است و به واسطه قرارداد یا الحاقیه پیوست محاسبه می‌شود.
  • مبلغ حق‌الزحمه بازاریاب مشمول قانون مالیات برارزش افزوده بوده که مبلغ آن به صورت‌حساب‌ها اضافه و از فروشنده دریافت می‌گردد.
  • در این قرارداد فرض بر این است که همه قیمت‌های ارائه شده توسط فروشنده بر بستر اینترنتی بازاریاب و فروشنده (وب‌مارک)، به صورت مقطوع و شامل مالیات بر ارزش افزوده بوده (در صورت عدم معافیت کالا) که مبلغ آن توسط خریدار نهایی پرداخت می‌گردد. بدیهی است بازاریاب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال مالیات بر ارزش افزوده کالای فروش رفته نداشته و فروشنده مستقیماَ مسئول ثبت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کالا فروش رفته به سازمان امور مالیاتی کشور می‌باشد.
  • مسئولیت دریافت وجه سفارشات از مشتریان در سایت و اپلیکیشن‌های بازاریاب به عهده بازاریاب می‌باشد و یا در صورت سپردن تضامین، پس از عقد قرارداد سه جانبه بین بازاریاب، فروشنده و شرکت پرداخت الکترونیک، به صورت آنلاین «تسهیم» می‌شود و فروشنده مبلغ فروش خود را پس از کسر هم‌زمان حق‌الزحمه بازاریابی بازاریاب به صورت مستقیم دریافت می‌نماید.
 7. فروش کالا

  فروش کالا به مشتری نهایی توسط فروشنده صورت می‌پذیرد و بازاریاب صرفاً زیرساخت انجام فروش را فراهم می‌نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی بر عهده فروشنده می‌باشد و بازاریاب مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد. بدیهی است در صورت صدور فاکتور در وجه بازاریاب و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تائید این شرکت نبوده و همچنین این شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارت وارده احتمالی به عهده فروشنده خواهد بود.

 8. روش معرفی وب مارک‌ها در بازاریاب

  هنگامی که خریدار محصولی را برای خرید انتخاب کرده و فهرست فروشندگان آن محصول را ملاحظه می‌نماید، ابتدا وب مارک‌ها بر اساس فرمول امتیازدهی خاصی که سیستم بر اساس امتیازدهی گذشته خریداران، زمان به روز رسانی قیمت کالا (میزان فعالیت فروشنده در فروشگاه)، میزان درصد بازاریابی، تعداد فروش انجام شده توسط فروشنده، تعداد بازدید و محبوبیت کالاهای فروشنده، تعداد کالاهایی که در بازاریاب برای فروش گذاشته است و ... رتبه بندی شده و فهرست فروشنده در رتبه بالاتر یا پایین‌تر قرار می‌گیرد. بدیهی است که تمام وب مارک‌ها بالاتر از آگهی‌ها نمایش داده می‌شوند چون خریداران بازاریاب امکان خرید مستقیم از ایشان را دارند.

 9. تعهدات فروشنده در درج قیمت و موجودی محصولات

  از آنجایی که وب مارک‌ها بازاریاب امکان بی نظیر افزودن محصولات خود را از بین صدها هزار محصول موجود در فهرست محصلات بازاریاب را دارند می‌توانند به سرعت و در کمترین زمان ممکن فروشگاه خود را راه‌اندازی نمایند و تنها با افزودن قیمت کالای خود را برای فروش موجود کرده تا خریداران اقدام به خرید نمایند. لذا مسئولیت موجودی و قیمت کالا به عهده فروشندگان است و بازاریاب به عنوان یک مرکز خرید بستری برای جذب خریدارن فراهم آورده تا فروشندگان به درستی به فروش دست یابند.

 10. فروشندگان پذیرفته‌اند که در صورت بروز مشکل به دلیل عدم تطابق اطلاعاتی که در سایت بازاریاب ثبت کرده‌اند با آم چه که به خریدار فروخته‌اند به طور مستقیم مسئول هستند و باید به سرعت مشکل را رفع کرده و رضایت خریدار را جلب نمایند. در غیر این صورت و در صورت ثبت شکایت از سوی خریداران، بازاریاب امتیاز منفی به فروشنده خواهد داد.
 11. در صورتی که به دلیل افزایش شکایات خریداران از یک فروشگاه امتیازهای منفی فروشگاهی از استاندارد بازاریاب فراتر برود، فروشنده می‌پذیر که بازاریاب به صورت یک جانبه فروشگاه او را تعلیق نماید تا به شکایات رسیدگی شده و مشکلات به طور کامل رفع شوند.
 12. فروشگاه‌های بازاریاب پذیرفته‌اند که در صورتی که بازاریاب تشخیص دهد که از سوی آن فروشگاه متحمل ضرر و زیان می‌شود اجازه قطع همکاری یا تعلیق آن و جبران خسارت را دارد.
 13. فروشندگان با اطلاع از روش ترتیب نمایش در فهرست فروشندگان پذیرفته‌اند که علاوه بر امتیازاتی که از خریداران دریافت می‌کنند و رتبه آن‌ها را افزایش یا کاهش می‌دهد میزان درصد کارمزدی که برای تبلیغات و بازاریابی وب‌سایت بازاریاب تعیین می کنند نیز در ترتیب نمایش فهرست فروشندگان و جایگاه آن‌ها در آن فهرست موثر است.
 14. فروشندگاه کالا باید قوانین مربوط به تجارت الکترونیک و نیز قوانین مربوط به روال ارسال و شرایط بازگرداندن کالا را به دقت رعایت کرده و اجرا نمایند. بدیهی است تخطی در اجرای قوانین منجر به تعلیق همکاری توسط «بازاریاب» تا زمان رفع مشکل به وجود آمده خواهد شد.